Umut Işığım

Umut Işığım Seslendirme Kadrosu
Bradley Cooper ... Pat (Rıza Karaağaçlı)
Jennifer Lawrence ... Tiffany (Berna Başer)
Robert De Niro ... Pat Sr. (Sezai Aydın)
Chris Tucker ... Danny (Fatih Özacun)
Anupam Kher ... Dr. Cliff Patel (Emin Şaylan)
Shea Whigham ... Jake (Aydoğan Temel)
Stüdyo: Akla Kara Stüdyoları
Yayın: DVD

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. küçücük kıza Berna Başer mi? çok mantıklı gerçekten. Dublajlı film izlemeyeli Akla Kara cast yapma işinde iyice kötüleşmiş demek ki :3 Hatırladığım kadarıyla stüdyonun köşelerinde bi yerde bi kaç genç ses olacaktı ama...

  (şu onay kodu şeysini kaldırsan çok sevaba girersin :3 )

  YanıtlayınSil
 2. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba!

  Öncelikle şunu belirtmek isterim; bu mesajı sevgili Berna Başer'e sorup, ondan aldığım bilgiler dahilinde yazıyorum.
  Yukarıdaki "Mikal Zia" isimli arkadaşımız, "küçücük kıza Berna Başer'in uygun olmadığını" vurgulamış. Ancak anlaşılan o ki; neyin ne olduğunu pek fazla öğrenmemiş-araştırmamış.
  Sözü edilen bu filmin DVD formatı, Kanal D'ye bağlı D Production tarafından yayınlanmış olup, Kanal D, bu film için "Berna Başer ve Rıza Karaağaçlı'yı özellikle istemiştir." Normalde Rıza Karaağaçlı, Akla Kara bünyesinde bulunan bir sanatçı değildir. Yani Akla Kara'nın cast yapma işinde iyice kötüleştiği ve Berna Başer'in o karaktere mantıksız olduğu (bunu da ne kadarlık bir dublaj bilgisi birikimine dayanarak yaptığınız tartışılır aslında) hükmünü vermeden evvel, yukarıda bahsettiğim sebebi göz önünde bulundurmanızı salık veririm.

  YanıtlayınSil
 4. sayın Edi, Kanal D'nin ne istediği beni ilgilendirmez. Ben izleyici olarak yalnızca sesi epey bir yetişkin olduğu için çok genç hanımlara yaraşmayan bir dublajcının sesini duyarım. Biri özellikle tenezzül edip filmin sonuna ya da başına sizin saydığınız şu bahaneleri not şeklinde iliştirmedikçe de kötü castın faturasını stüdyoya keserim. ki bence kim yapmış olursa olsun bu kötü bir cast idi.
  Siz dublajı, dublaj hakkında hiç bilgisi olmayan ve öğrenmekle de ilgilenmeyen sıradan insanlar için yapıyorsunuz bu arada. Eğer yaptığınız işlerin yorumlanmasını, eleştirilmesini istemiyor, eleştirilecekse de bunun yalnızca uzmanlar tarafından yapılmasını istiyorsanız o zaman bırakın bu işleri, inzivaya çekilin. Yaptığınız hizmeti alan kişi olarak beğenmeme ve eleştirme hakkım hep cebimde olacak ve gerek duyduğumda da bunu bir güzel kullanacağım.

  YanıtlayınSil