Kritik: Spartaküs

Amerikanın En Sansasyonel Dizisi Spartacus'ü Ülkemizde NTV Stüdyoları Sayesinde Dublajlı İzledik. Cnbc-e, e2 ve Star Tv'de İzleme Fırsatı Bulduğumuz Dizi En Son İntikam Sezonu ile Star TV'de Yayınlandı Son Sezonu Olan War of Damned'in Daha Yayınlanmaya Başlamadı. e2'nin de Türkçe Yayını Bitirdiğini Düşünürsek Yayınlanıp Yayınlanmayacağı Hakkında Kesin Bir Bilgimiz Bulunmuyor. Ama Umarız Doğuş Yayın Grubu Spartacus'ü Yarım Bırakmaz. 

Itri Koşar - Spartaküs

Reklam dünyasının etkileyici sesi Itri Koşar, Spartaküs karakterini seslendirerek yıllar sonra ilk kez bu yapım ile dizi seslendirmesine dönüş yaptı. "Bosch: Yaşam iç güven" sloganıyla duymaya alıştığımız Itri Koşar'ın ağzından bu sefer "Ben Spartaküs'ün" repliklerini duyduk.


Gods of the Arena Batiatus


Ali Gül - Batiatus

Yıllarca Ankara Sanat Tiyatrosu ile çalışan Ali Gül'ün sesini A Takımı'nın lideri Hannibal karakterinden hatırlayanlar olabilir. Eddie Murph'den George Clooney'ye ve Robert De Niro'ya kadar pek çok oyuncuyu onun sesi ile izledik. Spartaküs'te yine çok önemli bir karakter olan Batiatus, Gül'e emanet edilmiş. 
Lucretia-BASŞebnem Ünaldı - Lucretia 

Batiatus'un entirikacı eşi Lucretia'da, daha önce Umutsuz Evkadınları'nda yine entirikacı bir karakter olan Edie Britt'e sesini veren Şebnem Ünaldı'yı dinliyoruz. Lucretia gibi kızıl saçlı olan Ünaldı'nın sesini, Çirkin Ördek Yavrusu ile Farecik filminden, Dallas'ta Sue Ellen Ewing ve 90'larda yayınlanan Taş Devri'nde Wilma karakterlerinden hatırlayabilirsiniz.

Crixus-rebel

Talat Turhan Türkeli - Crixus

Capua'nın Şampiyonu Crixus'un buğulu sesini Talat Turhan Türkeli'den dinliyoruz. Blade filminde Wesles Snipes'ın karakterini seslendiren Türkeli'nin sesi oyuncunun orjinal sesine benzediğini de söylemeden geçmeyelim.

Hümay Güldağ - Sura

Spartaküs'ün karısı Sura'nın diziye damgasını vuran meşhur repliklerini 1990'dan beri Şehir Tiyatroları'nda çalışan Hümay Güldağ'ın sesiyle izliyoruz. e2 izleyicileri onun sesini Ellen DeGeneres, Martha Stewart ve Umutsuz Evkadınları'ndaki Gabrielle'den tanıyacaklardır.
Oenomaus the GladiatorSelçuk Kıpçak - Doctore

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Selçuk Kıpçak, gladyatörleri dize getiren sert, ama merhametli Doctore'yi seslendiriyor. En son Karanlık İşler adlı oyunda rol alan Kıpçak'ın sesini Sylvester Stallone'nin Cehennem Melekleri filminden hatırlayanlar olacaktır.


Varro2
Hakan Gerçek - Varro

Spartaküs'ün tek dostu Varro'yu tiyatro ve sinemadan tanıdık bir sima olan Hakan Gerçek seslendiriyor. En son Suskunlar dizisinde Hoca rolünde izlediğimiz ve Ezel dizisinde de rol almış olan Hakan Gerçek, Sean Penn'den Adam Sandler'a kadar pek çok ünlüyü seslendiriyor.


Gannicus-dustin-clare-29285855-1200-1800

Murat Şen - Gannicus 

Capua'nın ilk Şampiyonu Gannicus'u işe bu işe yıllarını vermiş bir isim olan Murat Şen seslendiriyor. Şen'i Matrix Serisinde Neo'yu Karayip Korsanlarında Kaptan Sparrow'u ve The Walking Dead'de Rick Karakterlerinden hatırlayacaksınız.NTV'nin Kaliteli İşlerinden Biri Olan Bu Dizinin Dublajı, Cast'ı ve Mix'i Olarak Mükemmel Bir İş Çıkarılmış. 
Dizini Kadrosunda Bunlar Dışında da Gerçekten Çok Kaliteli İsimler Var. Bora Sivri'den Burcu Başran'a Pınar Erengil'den Atilla Şendil'e Oya Prosçiler'den Zeki Atlı'lı Gibi İsimler Bunlardan Sadece Bir kaçı. 
Dediğim Gibi Doğuş Yayın Grubu Bu Diziyi Yarım Bırakma!

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. 1. Ve 2.sezon dublaj lar gerçekten mükemmel .Ancak 3. Sezon dan itibaren başlayan yeni kadro dublajı berbat

    YanıtlayınSil